Atrakcje Turystyczne

Stawy Podgórzyńskie

Stawy Podgórzyńskie na skraju Podgórzyna, przy Cieplicach. Założone zostały około XV wieku przez zakon Cystersów z Cieplic. Stawy Podgórzyńskie są terenem na którym gnieździ się wiele gatunków ptaków. Działa tutaj restauracja Aquakultura. więcej »

Zabytkowy tramwaj

Zabytkowy tramwaj w Podgórzynie to pamiątka po linii tramwajowej z Cieplic do Podgórzyna. Tramwaj stoi w miejscu dawnego przystanku końcowego linii tramwajowej - Pod Skałką. Linia przestała funkcjonować w 1964 roku, została zastąpiona autobusem nr 4. więcej »

ul. Żołnierska 79, Podgórzyn

Szlaki Turystyczne

Podgórzyn szklaki turystyczne w Karkonosze i do pobliskich atrakcji. Z Podgórzyna możemy wyjść w Karkonosze - na Czarną Przełęcz (okolice Śnieżnych Kotłów) czy na Przełęcz Karkonoską (okolice schroniska Odrodzenie). Warto również udać się na Zamek Chojnik, do Wodospadu Podgórnej czy do Kaplicy Św. Anny w Sosnówce. więcej »

Zamek Chojnik

Zamek Chojnik to jedna z najbardziej znanych ruin zamkowych na Dolnym Śląsku. Zamek znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, w związku z tym, należy wziąć pod uwagę konieczność zapłacenia zarówno opłaty za wejście na Zamek Chojnik, jak i za wejście na teren parku. Wycieczka z Podgórzyna zajmuje około 1,5 godziny. więcej »

Jelenia Góra-Sobieszów

Wodospad Podgórnej

Najbliżej Podgórzyna położonym wodospadem nie jest ani Wodospad Szklarki, ani Wodospad Kamieńczyka tylko Wodospad Podgórnej w Przesiece - potrójna kaskada o wysokości 10 metrów. Z Podgórzyna Górnego wędrujemy szlakiem niebieskim w kierunku Przesieki, a stamtąd kawałek szlakiem zielonym do wodospadu. więcej »

Przesieka - przy rozwidleniu szlaków turystycznych

Kaplica Świętej Anny

Kaplica Świętej Anny to ciekawy obiekt sakralny położony na zachodnim zboczu Grabowca w Sosnówce. Obecny budynek pochodzi z początku XVIII wieku i zbudowany jest na planie elipsy. Kaplica stoi w miejscu Dobrego Źródła. Z Podgórzyna Górnego należy podążać szlakiem niebieskim do Przesieki, potem szlakiem zielonym w kierunku Borowic. Z Borowic podążamy szlakiem niebieskim do Kaplicy Św. Anny. Czas przejścia to około 3 godzin. więcej »

zachodnie zbocze Grabowca

Karkonosze

Karkonosze to najwyższa partia Sudetów, ciągną się od Przełęczy Lubawskiej do Przełęczy Szklarskiej. W Karkonoszach zorganizowane są dziesiątki kilometrów szlaków turystycznych zróżnicowanych zarówno pod względem stopnia trudności jak i długości. Łączą się one z również z mniejszymi miejscowościami turystycznymi jak Podgórzyn. więcej »