Atrakcje Turystyczne

Zabytkowy tramwaj

Zabytkowy tramwaj w Podgórzynie to pamiątka po linii tramwajowej z Cieplic do Podgórzyna. Tramwaj stoi w miejscu dawnego przystanku końcowego linii tramwajowej - Pod Skałką. Linia przestała funkcjonować w 1964 roku, została zastąpiona autobusem nr 4. więcej »

ul. Żołnierska 79, Podgórzyn

Zamek Chojnik

Zamek Chojnik to jedna z najbardziej znanych ruin zamkowych na Dolnym Śląsku. Zamek znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, w związku z tym, należy wziąć pod uwagę konieczność zapłacenia zarówno opłaty za wejście na Zamek Chojnik, jak i za wejście na teren parku. Wycieczka z Podgórzyna zajmuje około 1,5 godziny. więcej »

Jelenia Góra-Sobieszów

Kaplica Świętej Anny

Kaplica Świętej Anny to ciekawy obiekt sakralny położony na zachodnim zboczu Grabowca w Sosnówce. Obecny budynek pochodzi z początku XVIII wieku i zbudowany jest na planie elipsy. Kaplica stoi w miejscu Dobrego Źródła. Z Podgórzyna Górnego należy podążać szlakiem niebieskim do Przesieki, potem szlakiem zielonym w kierunku Borowic. Z Borowic podążamy szlakiem niebieskim do Kaplicy Św. Anny. Czas przejścia to około 3 godzin. więcej »

zachodnie zbocze Grabowca