Szlaki Turystyczne

Szlaki turystyczne z Podgórzyna

W Podgórzynie są dwa punkty węzłowe szlaków turystycznych. Można z nich wędrować w Karkonosze, czy do pobliskich atrakcji: Zamek Chojnik, Wodospad Podgórnej, Kaplica Św. Anny na Grabowcu.

Z Podgórzyna Dolnego prowadzą szlaki:

  • Podgórzyn szlaki turystyczne - szlak niebieski– ciągnie się aż do Czarnej Przełęczy w Karkonoszach. Przechodzi przez podgórskie miejscowości – Zachełmie, Jagniątków. Czas przejścia do Czarnej Przełęczy to około 5 godzin. W okolicy Czarnej Przełęczy zanajduje się punkt widokowy ponad Śnieżnymi Kotłami. Stamtąd można iść dalej w kierunku Szrenicy lub Śnieżki (szlak czerwony).
  • Podgórzyn szlaki turystycznedo Zamku Chojnik. Po drodze przechodzimy przez Zachełmie. Czas przejścia to około 1,5 godziny.

Z Podgórzyna Górnego:

  • szlaki turystyczne z podgórzynana Przełęcz Karkonoską, przez Przesiekę – czas przejścia to około 3,5 godziny. Dalej można iść do schroniska Odrodzenie (10 min.), na Śnieżkę (szlak czerwony – kolejne 3 godziny marszu) lub w drugą stronę, na Wielki Szyszak i Łabski Szczyt (szlak czerwony – około 2 godzin).
  • Podgórzyn szlaki turystyczne - szlak czarny z Podgórzynado Zamku Chojnik. Po drodze przechodzimy przez Zachełmie. Czas przejścia to około 1,5 godziny.
  • Podgórzyn szlaki turystyczne - szlak niebieski z Podgórzyna-Podgórzyn szlaki turystyczne-Podgórzyn szlaki turystycznedo Kaplicy Św. Anny w Sosnówce. Po drodze warto zobaczyć trzeci pod względem wysokości wodospad w polskiej części Karkonoszy - Wodospad Podgórnej w Przesiece (z punktu Nad wodospadem Podgórnej musimy podejść szlakiem zielonym). Czas przejścia to około 3 godzin.
Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00